Hakkımızda | Donatim Makine ve Malzeme Ticaret A.Ş.

HAKKIMIZDA
  • 1947'den günümüze 
 
Temelleri 1947 yılında atılan Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş.  60 yılı aşkın tecrübesiyle alkollü-alkolsüz içeceklerin ve sıvı yağların üretimine ve şişelenmesine yönelik makinelerin ithalatı ile gıda sektörüne hizmet vermektedir.
 
 
Türkiye'nin ilk tam otomatik dolum kapatma makinesi 
 
1960'lı yıllarda şişe mantarı ve plastik tapa gibi malzemelerin imalatını gerçekleştirerek içecek sektörünün gelişmesine öncülük eden  Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş, o dönemde yeni yeni otomasyona geçen meşrubat sektörüne 1964 yılında Pepsi Cola'yı şişelemeye başlayan Tamek grubuna Türkiye'nin ilk tam otomatik dolum kapatma makinesini tedarik etmiştir.  Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş, her geçen gün kendini yenileyen piyasa şartları ile güncelleyerek, günümüzde 50.000 şişe/saat kapasitede dolum yapma özelliğine sahip tesisler kurmaya devam etmektedir.
 
 
1970 yılında, kardeş kuruluşu Essan ile, gıda esansları sektöründe dünyanın sayılı ve en önemli firmalarından biri olan Bush Boake Allen lisansı ile esans üretimine başlamıştır. 1990 senesi itibari ile  Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş daha çok içecek sektörüne ağırlık vererek, sektörü geliştirme yönünde bir çok adım atmıştır.
 
 
Dönemin en yüksek kapasiteli meşrubat şişeleme hatları
 
1993 yılında Kızılay Afyonkarahisar Maden Suyu fabrikasına 36,000 şişe/saat kapasiteli komple şişeleme hattı kurmuştur. Piyasadaki gelişmeleri sürekli olarak takip ederek çalışmalarına yansıtan  Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş, 1998 yılında Kristal Kola için 50,000 litre/saat kapasiteli meşrubat imal ve şişeleme hattı kurarak dönemin en yüksek kapasiteli makinelerini ülkemizde çalışır hale getirmiştir. 
 
Tekel'e anahtar teslim tesisler
 
Rakı ve şarap sektöründeki üretim tesislerini Dünyaca ünlü markaların makine ve malzemelerinden oluşturan  Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş, Tekel başta olmak üzere bir çok Rakı alkolü (suma) tesisinin teknoloji ve makinalarını anahtar teslim şeklinde tedarik etmiştir. Sektördeki özelleştirme sonrası dönemde kurulan yeni firmaların da komple teknoloji makine ihtiyacını karşılamıştır.
 
Rakı ve şarap fabrikaları  Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş ile çalışıyor
 
Günümüzde kendini sürekli güncel tutmayı başararak, piyasanın talebini günün şartlarını en uygun şekilde karşılamaya yönelik hareket eden  Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş ; meşrubat, şarap ve rakı tesislerinin birçoğuna makine ve malzeme temin ederek başarısının devamını sağlamaktadır.
 
Satış sonrası hizmetler ile en üst düzeyde müşteri memnuniyeti
 
Senelerdir müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı ilke edinerek çalışmalarını sürdüren şirketimiz, en üst teknolojileri müşterilerine sunmanın yanı sıra, kendi bünyesinde yer alan teknik servis olanağı ile satış sonrası hizmet de sağlamaktadır.
 
En son teknolojileri Türkiye'ye sunmak 
 
Kurulumuzdan bugüne kadar süren gelişmelerimiz sonucu; günümüz teknolojilerini yakından takip eden mümessilliklerimizle birçok büyük tesise hizmet sunabilmenin heyecanını taşıyor ve müşterilerimizin ilgi ve güveninden gurur duyuyoruz.
 
Siz değerli müşterilerimize sonsuz teşekkürler 
 
Bugünlere ulaşmamızı sağlayan tüm değerli müşterilerimize güven ve katkılarından dolayı teşekkürü borç biliyoruz...
 
Saygılarımızla,
 
Donatım Makina ve Malzeme Ticaret A.Ş